V soboto popoldne, 16. junija so se učenci in učitelji  OŠ Gustava Šiliha Maribor zbrali pred šolo s prav posebnim namenom.  S prireditvijo, prepleteno s petjem in plesom, so pričakali člane motorističnega  društva Blue Knights I, ki so jih obiskali s posebnim, humanitarnim namenom.  Motoristični klub Blue Knights Slovenia I je nepridobitna mednarodna organizacija, ki jo sestavljajo aktivni in upokojeni policisti in policistke, katere druži skupna ljubezen do vožnje z motocikli. Aktivni na humanitarnem področju Motoristični klub v vseh teh letih aktivno deluje tudi na humanitarnem področju. Motoristi so na prireditvi, ki jo imenujejo »Dice Run«, zbrali 790 evrov  za nakup kinestetičnih miz, ki bodo nekaterim  učencem omogočile bolj kvaliteten in zanje prilagojen pouk ter prilagojen gugalni sedež za gibalno ovirane učence. Na prireditvi je v imenu kluba Blue Knights Slovenia I donirana sredstva predal predsednik kluba, gospod Stane Golob. Prireditve sta se udeležila tudi zastopnika podjetja Kinesthetic life d.o.o., Jani Prgić ter direktorica podjetja Otroški svet, Katja Podgorelec, ki sta se dobrodelni akciji na pobudo kluba motoristov tudi pridružila ter podarila kinestetično mizo, oziroma gugalnico. V imenu šole se je vsem donatorjem zahvalila ravnateljica šole Milojka Sevšek, skupno druženje  pa se je nadaljevalo še pozno popoldne.