MSPS

Mobilna specialno-pedagoška služba

DSP izvaja 14 stalnih specialnih in rehabilitacijskih pedagoginj, 1 psihologinja in 2 spec. in rehabilitacijski pedagoginji s povečanim obsegom dela.

DSP poteka na 20-ih osnovnih šolah in 1 srednji šoli.

Dodatno strokovno pomoč nudimo učencem, ki so bili po Zakonu o usmerjanju otrok s posebnimi potrebami, usmerjeni v izobraževalni program s prilagojenim izvajanjem in dodatno strokovno pomočjo kot otroci s primanjkljaji na posameznih področjih učenja, otroci z govorno- jezikovnimi motnjami, gibalno ovirani otroci in dolgotrajno bolni otroci. Dodatna strokovna pomoč se izvaja individualno v oddelku ali izven oddelka glede na vrsto in stopnjo primanjkljajev, ovir oziroma motenj. Delo mobilno specialnih pedagoginj zajema naslednja področja:

• neposredno delo z učenci, ki imajo težave na področju učenja in primanjkljaje v razvoju,
  • sodelovanje z učitelji,
  • sodelovanje s starši,
  • sodelovanje s šolsko svetovalno službo,
  • sodelovanje z zunanjimi strokovnimi institucijami,
  • sodelovanje v timih.

Pričakovani cilji:

• prepoznati naravo motenj ter pogoje, v katerih otrok doseže najboljše rezultate v skladu z njegovimi sposobnostmi, spretnostmi,
  • razvijati močna področja in kompenzirati otrokove težave,
  • izbirati specifične metode dela in pomoči pri premagovanju splošnih in specifičnih učnih težav ter pri obvladovanju šolske snovi,
  • seznanjanje o problemih otroka, v okviru šole ustvarjati toleranten odnos do otrokovih težav ter sprejemanje otroka s strani sošolcev, učiteljev.

Vizija:

• zgodnje prepoznavanje otrok s posebnimi potrebami in obravnava z vstopom v šolo,
  • pravočasna usmeritev otroka v ustrezen program vzgoje in izobraževanja,
  • dodatna strokovna pomoč se izvaja s strani specialnega pedagoga,
  • zagotovljeni ustrezni prostorski in materialni pogoji,
  • večja povezanost z zunanjimi institucijami.
Osnovna šola, na kateri se izvaja pomoč:
OŠ Leona Štuklja Maribor
OŠ Franc Rozman Stane
OŠ Montessori
Srednja biotehniška šola

(Skupno 1.062 obiskov, današnjih obiskov 1)