Le kdo od otrok in odraslih ne pozna pogumnega Kekca s klobukom na glavi in pastirsko palico v rokah, ki pohaja po planinah in poje tisto veselo Kekčevo pesem in se niti Pehte ne ustraši. Botra Pehta zna biti kar huda in se je marsikateri otrok boji, še posebej Rožle, ki jo vselej raje ucvre, kot da bi se srečal z njo. Čeprav se otroci Pehte zelo bojijo, naredi tudi veliko dobrega.  Skrbno nabira zelišča in prav s pomočjo Pehtinih čudežnih kapljic, Mojca za vedno spregleda. Ko v vasi izvedo za to veselo novico, vsi otroci ob zvokih harmonike radostno zaplešejo.

Za dramatizacijo Kekca smo se odločili, ker praznuje otroški literarni junak v tem letu 100. obletnico. Tako kot je Kekec s svojim življenjskim optimizmom postal junak, se tudi naša gledališka skupina KORAK`ci počuti junaška, saj delamo z majhnimi koraki velike korake naprej. Nastopali smo že na šolski predstavi za kulturni praznik, v marcu na 9. republiškem srečanju otroških gledaliških skupin OŠPP v Zagorju ob Savi in v aprilu na Malem odru SNG Maribor na Območnem srečanju otroških gledaliških skupin v organizaciji JSKD.