Letos že  drugo leto praznujemo dan slovenskega športa. Za ta dan smo za vse učence našega centra pripravili številne športne aktivnosti.

Ker smo ga želeli praznovati aktivno, zanimivo ter medsebojno povezani, smo na dogodek povabili tudi številne goste, ki so se nam pridružili pri športnih aktivnostih. Pridružili so se nam pripadniki slovenske vojske, slovenske policije, uporabniki Doma Danice Vogrinec, člani društva Paraplegikov Podravja ter članice društva Šola zdravja.

Za ogrevanje pred športnim dnem je  poskrbela Natka Geržina,
veliko spodbudo in veselje pa je vnesel poseben gost, Cene Prevc.

Dogodek je potekal na zunanjih površinah Centra Gustava Šiliha Maribor. Po uvodnem nagovoru ravnateljice ter ogrevanju, je bilo učencem na voljo sedem različnih športnih dejavnosti:

• neurofitnes na prostem
  • igra med dvema ognjema
  • elementi nogometa
  • elementi košarke
  • poligon osnovnih motoričnih aktivnosti
  • igre brez meja ter
  • pohod

Športne dejavnosti je dopolnjeval spremljevalni program:

• demonstracija gasilskega vozila
  • prikaz dela z reševalnimi psi
  • demonstracija dela policistov konjenikov
  • promocija dejavnosti društva »Šola zdravja«
  • meritev krvnega tlaka,
  • demonstracija aktivnosti karateja
  • zdravi napitki in prigrizki
  • ponudba izdelkov iz šolskega bazarja

Šport krepi zdravje, spodbuja pozitivne vrednote in nas povezuje. Šport je praznik. Obeležimo ga z lastno telesno dejavnostjo in skrbjo za dobro počutje.