Tudi v letošnjem šolskem letu smo bili vključeni v nacionalni projekt Rastem s knjigo, ki ga izvaja Javna agencija za knjigo RS skupaj v sodelovanju z Ministrstvom za šolstvo in šport RS ter Ministrstvom za kulturo.

Projekt je namenjen sedmošolcem ter predstavlja posebno obliko sodelovanja šolskih in splošnih knjižnic.

Pri učencih spodbuja bralno motivacijo, obisk splošnih knjižnic, dostopnost kakovostnega slovenskega mladinskega leposlovja.

V okviru projekta organiziramo na šoli za sedmošolce kulturni dan in obiščemo Pionirsko knjižnico Nova vas.
V splošni knjižnici nas je prijazno sprejela knjižničarka in pravljičarka gospa Agica Kovše. Predstavila je njihovo knjižnico ter nekatere najbolj zanimive knjige, ki jih hranijo. Učenci so se preizkusili v iskanju knjig, ki jih je na policah veliko več, kot v naši šolski knjižnici. Čeprav naloga ni bila lahka, so jo uspešno opravili.

Na koncu obiska so si ogledali film o pisatelju Vinku Möderndorferju,
avtorju letošnje izbrane knjige Jaz sem Andrej, ki so jo učenci prejeli.

Knjižničarka Simona Rap