V prejšnjem šolskem letu so učenci 4.c posebnega programa pod mentorstvom razredničarke sodelovali v eTwinning
projektu »Cut the Waste«, skupaj s partnerji iz Hrvaške, Italije, Romunije, Španije, Grčije in Turčije. Sodelovali so z mladostniki iz večinskih šol in učili so se načinov, kako zmanjšati odpadke ter s tem naš vpliv na okolje. Učenci so razvijali digitalne spretnosti in spretnosti komuniciranja v angleščini preko raznih aktivnosti. Raziskovali so zaščitena naravna območja v Sloveniji, sodelovali v kvizu z vrstniki, izdelali voščilnice iz recikliranega materiala za partnerske šole, izvedli anketo na temo ločevanja odpadkov in pobirali smeti v okolici šole.

Za projekt smo prejeli še evropski znak kakovosti, ki je namenjen najboljšim eTwinning projektom v Evropi!

Tina Žumbar