Na dan zlatih knjig, 17. septembra, ki je dan rojstva in smrti pisatelja Franceta Bevka, je uradni začetek branja za bralno značko. Kot že zadnjih sedem let sta Društvo Bralna značka Slovenije in Zveza prijateljev mladine Slovenije poskrbela za obdaritev prvošolcev. Letos so prejeli slikanico Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib.

Za naše prvošolce smo pripravili uradni začetek bralne značke v ponedeljek, 19. septembra, v šolski knjižnici. Na dogodku so z zanimanjem prisluhnili zgodbici Petelinček je šel po svetu, ki jo je prebrala knjižničarka Simona. Tako kot živali v zgodbici, so se tudi sami podali na novo zvedavo pot v šolske klopi.

Z začetkom bralne značke za prvošolce in ostale razrede smo popestrili dneve Nacionalnega meseca skupnega branja, ki potekajo od 8. septembra do 9. oktobra 2022, letos s sloganom:

»Branje je za duha to, kar je telovadba za telo.«

🖊 Zapisala: Simona Rap