Cut the waste

Učenci 4.C PP so bili v šolskem letu 2022/23 vključeni v projekt »Cut The Waste« s partnerji iz Hrvaške, Italije, Romunije, Španije, Grčije in Turčije. Sodelovali so z mladostniki iz večinskih šol in učili so se načinov, kako zmanjšati odpadke ter s tem naš vpliv na okolje.

Učenci so razvijali svoje računalniške spretnosti, saj so v orodju Canva ustvarili vsak svoj predlog logotipa, se udeležili kviza preko orodja Kahoot in sodelovali v Zoom klicih. Nekateri učenci so poglabljali tudi spretnosti komuniciranja v tujem jeziku, saj je vso sporazumevanje z vrstniki potekalo v angleščini. Tako so v angleškem jeziku vadili pisanje, branje in govorjenje.

V sklopu projekta smo se predstavili svojim vrstnikom iz tujine, raziskovali zaščitena naravna območja v Sloveniji, spoznavali zaščitena območja sodelujočih držav, izdelali voščilnice za partnerje iz recikliranega materiala, izvedli anketo na temo ločevanja odpadkov z zaposlenimi na šoli in pobirali smeti v okolici šole.

Tina Žumbar